Oszczędzaj z SKO!

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy nie ukończyli 13 roku życia i chcą nauczyć się oszczędzania, do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności! W tym celu należy oddać wypełnione przez rodziców oświadczenie do opiekuna SKO. Opiekunami SKO w naszej szkole są:

  • w klasach edukacji wczesnoszkolnej – p. Magdalena Prajsnar,
  • w klasach IV-VI – p. Anna Grzesik.

Każdy uczeń w SKO posiada dostęp do swojego konta przez Internet, dzięki czemu uczy się nim zarządzać. Serwis internetowy umożliwia m.in. zakładanie wirtualnych skarbonek czy też zdobywanie odznak. Wpłat i wypłat można dokonywać u opiekuna SKO w każdy ostatni wtorek miesiąca. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie www.pkobp.pl/sko oraz Regulamin SKO.

Dnia 25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Korczynie odbyła się pogadanka dla uczniów młodszych klas na temat SKO. Do szkoły przybyły z wizytą z banku PKO Bank Polski pani Renata i pani Małgorzata, które opowiadały o SKO, odpowiadały na pytania dzieci i zachęcały uczniów do założenia kont. Panie z banku wyjaśniały, co to są pieniądze, bank, bankomat, lokata i Szkolna Kasa Oszczędności oraz jak mądrze oszczędzać, i co zrobić z kieszonkowym. Uczniowie słuchali o realizowaniu marzeń, co można i czego nie można kupić za pieniądze, czego nas uczy mądre oszczędzanie. Dzieci dowiedziały się, że SKO to nowoczesna skarbonka oraz jak założyć konto i kto ma do niego dostęp. Po zakończonym spotkaniu uczniowie nagrodzili pracownice banku gromkimi brawami i stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

Anna Grzesik

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie, materiały PKO Bank Polski

Tags: SKO