Akcja Historia misia - nie bij mnie, kochaj mnie

9. października 2018 r. akcję "Historia misia - nie bij mnie, kochaj mnie" zorganizował krośnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję tę włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie.

W różnych miejscach naszej miejscowości pojawiły się misie oraz inne zabawki pluszowe. Celem akcji było zwrócenie uwagi na przemoc wobec dzieci. Nie były to jednak zwykłe misie i zabawki, ponieważ każda z nich miała swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Opatrzone materiałami opatrunkowymi i odpowiednio ucharakteryzowane miały zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Wyposażone były również w karteczki - z hasłem "Nie bij mnie , kochaj mnie" i "Dziękuję. Przy Tobie od razu mi lepiej. Poznaj moją historię, opowiedz innym".

Cała akcja związana jest z Fundacją WOŚP -  jej twórcą i ambasadorem. WOŚP, tworząc akcję "Historia Misia", chciała zwrócić uwagę na problemy przemocy wobec dzieci, ponieważ wciąż się słyszy i widzi, że do szpitali trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją oraz stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja WOŚP postanowiła zorganizować akcję: "Historia Misia" i w grudniu 2013 roku po raz pierwszy pluszowe misie czekały na przechodniów w różnych miejscach dziesięciu polskich miast. 

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi przechodniów, którzy zatrzymując się na chwilę, przeczytają, co pluszowy miś ma do powiedzenia. Liczyła się reakcja. Chciano pokazać, że warto podejść do małej, bezbronnej osoby i sprawdzić, co się dzieje – reagować. Obecnie akcja ta organizowana jest w wielu polskich miastach i miejscowościach.

W Szkole Podstawowej w Korczynie akcję przeprowadzili uczniowie z paniami: Alicją Pudło i Ewą Sikorą.

Alicja Pudło, Ewa Sikora

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: akcja charytatywna