• Start
  • Turystyka i wypoczynek

Zimowisko w Szkole Podstawowej w Korczynie

Ferie zimowe to dla uczniów czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. W pierwszym tygodniu, w dniach 16 – 20 stycznia 2023r., w Szkole Podstawowej w Korczynie po raz kolejny zorganizowane zostało zimowisko, w którym uczestniczyło 48 uczniów klas I – VI. Za organizację i opiekę nad dziećmi odpowiedzialni byli: Teresa Gazda, Agnieszka Guzek, Jolanta Kwiatkowska, Jacek Zych oraz Beata Janik-Czyż.

Na każdy dzień zimowiska zaplanowano dla podopiecznych wiele atrakcji, tak aby miło spędzili czas.

Czytaj dalej

20. DH Pagoda na trzydniowym biwaku w Bóbrce

30 września 2022r. harcerze 20. Drużyny Harcerskiej "Pagoda", działającej od lat przy Szkole Podstawowej w Korczynie, udali się na trzydniowy biwak harcerski do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Bóbrce k.Krosna. Tematem przewodnim biwaku była integracja, uświadomienie wszystkim uczestnikom, że nikogo nie wolno odtrącać - bez względu na pochodzenie, wygląd, wiek, poglądy czy presję grupy.

Czytaj dalej

Uczniowie klas czwartych na Spacerze z Ignacym Łukasiewiczem

15 września 2022r. uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę do Bóbrki. Zwiedzili tam Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się tam XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto.

Spacerując alejkami oglądali unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. We wnętrzach budynków przenosili się w czasy, kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.

Czytaj dalej

Półkolonia fajna sprawa - są wycieczki i zabawa

Nadeszły upragnione, słoneczne wakacje. Czas odpoczynku od nauki. Bardzo dobrym pomysłem na początek wakacji było spędzenie czasu na półkolonii w szkole w Korczynie, zorganizowanej przez Urząd Gminy. Korczyńska półkolonia była mieszanką odpoczynku, zabawy i zdobywania wiedzy. Na wycieczce w Bieszczady nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale również nabyliśmy wiedzę o jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Zabawy i gry sportowe przeplatane były warsztatami patchworkowymi, na których odkrywaliśmy tajniki krawiectwa. Na „Festiwalu pizzy” to my nakarmiliśmy panie kucharki, które na co dzień dbały o nasze brzuszki.

Czytaj dalej

Uczniowie z Korczyny na Zielonej Szkole w Zawoi

"Nauka to podróż,
która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedzi"

Jim Stovall.

Uczenie się przez przeżywanie przynosi wymierne efekty, dlatego w czerwcu 2022 r. wychowawcy uczniów klasy 7 a (Anna Grzesik), klasy 7c (Hubert Wierdak) oraz klasy 8 d (Maciej Trzemżalski) zorganizowali dla swoich wychowanków pięciodniowy pobyt w Zawoi na tzw. zielonej szkole. Zielona szkoła, z definicji, to forma realizacji programu nauczania, w trakcie kilkudniowego wyjazdu całego oddziału wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze. Takim idealnym miejscem, w którym można ciekawie i miło spędzić czas, ucząc się i bawiąc, jest wieś Zawoja i dom wypoczynkowy Modrys.

Czytaj dalej

Wyjazd na narty - 20 stycznia 2022 r.

Wróciła, a właściwie to dopiero zawitała do nas zima, a wraz z nią długo wyczekiwane wyjazdy na narty. Program "Narty Dzieciom" wkomponował się w kalendarz naszych szkolnych imprez i od lat cieszy się wielką popularnością. Najmłodsi stawiają na nartach pierwsze kroki, ci starsi, bardziej zaawansowani doskonalą swoja technikę. Wyjazdy to także integracja całej społeczności szkolnej. Wspólna pasja, wzajemna pomoc, znakomicie budują relacje koleżeńsko – przyjacielskie.  Jak udał się ostatni wyjazd zobaczcie sami.

Czytaj dalej