Gminny Turniej Piłki Nożnej

29 maja w naszej szkole odbyły się piłkarskie rozgrywki chłopców – uczniów szkół z terenu Gminy Korczyna. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. IV – VI oraz kl. VII – VIII. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Węglówce, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iskrzyni, Szkoła Podstawowa im. prof. Pigonia w Komborni oraz oczywiście gospodarze turnieju - SP Korczyna.

Wszystkie drużyny, z zaangażowaniem oraz przy zachowaniu zasad Fair Play, dzielnie walczyły o jak najlepsze wyniki kolejnych meczów. Zawodnicy wykazali się wolą walki, prezentując przy tym ciekawe akcje strzeleckie. Nie zawiedli również kibice, którzy licznie przybyli na boisko szkolne, by dzielnie dopingować swoich faworytów.

 

Czytaj dalej

Finał Mistrzostw Podkarpacia Kinder+Sport w Minisiatkówce

27 maja 2023r. na obiekcie V LO w Rzeszowie odbył się FINAŁ MISTRZOSTW PODKARPACIA KINDER+SPORT W MINISIATKÓWCE chłopców. Drużyna z naszej szkoły, grająca w w składzie: Jan Sińczak, Kamil Jórasz oraz Mateusz Prajsnar, wywalczyła 8. miejsce w województwie.
Brawo!

Finał Mistrzostw Podkarpacia Kinder+Sport

20.05.2023 w hali rekreacyjno-sportowej WSIiZ w Kielnarowej  odbył się FINAŁ MISTRZOSTW PODKARPACIA KINDER+SPORT w minisiatkówce dziewcząt. Bardzo dobrze spisała się dwójka z naszej szkoły. Agata i Judyta Danilczuk wywalczyły 7. miejsce.

Gratulujemy!

Czytaj dalej

Finał Gminnego Konkursu Profilaktycznego

15 maja w stołówce szkolnej ogłoszone zostały wyniki konkursu profilaktycznego, którego adresatem byli uczniowie szkół z terenu Gminy Korczyna. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej nt.: "Emocje – co to takiego?" lub spotu profilaktycznego bądź animacji nt.: "Wyłącz hejt, włącz rozmowę". Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Korczyna, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Korczynie oraz Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Korczynie.

Spotkanie rozpoczął dyrektor naszej szkoły – Pan Artur Stodolak, który powitał zaproszonych gości: Panią Wiolettę Prajzner – Sekretarza Gminy Korczyna, Panią Halinę Półchłopek – Kierownika GOPS w Korczynie, Panią Teresę Gazdę – członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, asp. szt. Marcina Krówkę – policjanta Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz nauczycieli wraz uczniami – laureatami konkursu ze szkół z: Komborni, Iskrzyni, Krasnej, Węglówki oraz Korczyny. Pan dyrektor zwrócił również uwagę na to, z jak trudnym, a zarazem ważnym tematem przyszło się zmierzyć uczestnikom zmagań konkursowych oraz pogratulował uczniom wspaniałych efektów ich pracy.

Czytaj dalej

XIV Gminny Konkurs Matematyczny Czar Par

13 maja br. w Szkole Podstawowej w Korczynie, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu: "Matematyczny Czar Par". Uczniowie ze szkół w Komborni, Węglówki, Krasnej i Korczyny zmagali się z matematycznymi zadaniami. Po otwarciu konkursu przez Dyrektora Szkoły w Korczynie – Artura Stodolaka – uczestnicy konkursu obejrzeli film profilaktyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły według scenariusza pani Doroty Zajchowskiej.

Następnie uczniowie przystąpili do konkursowych zmagań. W tym roku zadania były podzielone na pięć stanowisk: zadania tekstowe, punktowce, wesoła logika, zdrowy styl życia, diagramy liczbowe. Rozwiązywanie zadań na czas, a także możliwość kontrolowania wyników na bieżąco, wzmagało wśród nich wolę walki o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji.

Czytaj dalej

Turniej Kinder Joy of Moving w kategorii "jedynek" dziewcząt

11 maja w hali GOSiR Jedlicze odbył się turniej Kinder Joy of Moving w kategorii "jedynek" dziewcząt. Singielki to pierwszy krok do siatkarskiej przygody. W rozgrywkach wystartowało siedem uczennic Szkoły Podstawowej w Korczynie. Pomimo, iż dla większości z nich był to debiutancki turniej, dziewczynki świetnie sobie radziły.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Czytaj dalej