Zawody lekkoatletyczne w Stalowej Woli

13 września 2022r. na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyła się Runda Eliminacyjna dla Województwa Podkarpackiego zawodów z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

W zawodach udział wzięło łącznie 352 zawodników. Korczyńską szkołę reprezentowała 14 osobowa grupa uczniów, którzy rywalizowali w biegach na 60 i 300 m, skoku w dal i wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową.

Czytaj dalej

Finał Regionalnej Ligi 4-ek siatkarskich dziewcząt

21. czerwca na hali sportowej w Jedliczu odbył się finałowy turniej kończący zmagania w Regionalnej Lidze 4-ek siatkarskich dziewcząt. W zwodach brało udział kilkanaście zespołów z powiatów krośnieńskiego i jasielskiego, w tym dwa zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową w Korczynie. Bardzo dobre drugie miejsce, ulegając jedynie aktualnym mistrzyniom województwa wywalczył pierwszy korczyński zespół w składzie: Maja Pelczar, Izabela Gazda, Zuzanna Gonet, Aleksandra Szmyd. Na miejscu siódmym zakończył zmagania nasz drugi zespół w składzie: Aleksandra Wilk, Nikola Marczak, Nikoletta Cieplik, Amelia Gazda. Gratulacje.

Czytaj dalej

Finały powiatowe w piłce nożnej

W dniach 13-14 czerwca 2022 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w Korczynie rozegrano finały powiatowe w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Mimo twardej, zaciętej rywalizacji zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze. W końcowej klasyfikacji korczyńscy chłopcy wywalczyli IV miejsce w Igrzyskach Dzieci oraz V miejsce w Igrzyskach młodzieży Szkolnej. Znacznie lepiej powiodło się korczyńskim dziewczętom, które zdobyły II miejsce w Igrzyskach Dzieci oraz I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy.

Czytaj dalej

Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu matematycznego "Kangur 2022". Organizatorem tego konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje mu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. W chwili obecnej jest on najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów.

Czytaj dalej

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Chłopców

27. maja 2022 r. Szkoła Podstawowa w Korczynie gościła finalistów Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Chłopców. Do Korczyny przyjechały najlepsze drużyny województwa podkarpackiego wyłonione w eliminacjach. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci ze szkół w Leżajsku, Rzeszowie Zaleszanach i w Korczynie (drużyna gospodarzy).W drodze do finału nasz zespół zwyciężał w zawodach od szczebla gminy po półfinał wojewódzki. Po zaciętej, stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, korczyńska drużyna zakończyła zmagania na trzeciej pozycji, zdobywając pierwszy w historii szkoły medal w grach zespołowych. Gratulacje dla zawodników.

Czytaj dalej

Znamy wyniki Turnieju Ekologicznego z SKO!

Dnia 19 maja 2022 r. w czytelni Szkoły Podstawowej w Korczynie miało miejsce rozstrzygnięcie Turnieju Ekologicznego z SKO. Turniej składał się z pokazu mody ekologicznej, pracy plastycznej pt. „Oszczędzaj zdrowo z SKO" oraz Testu Wiedzy SKO. Podczas pokazu "eko-strojów" uczniowie przedstawili swoje pomysły na kreacje, biżuterię i dodatki z wykorzystaniem różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu (plastikowych butelek, kartonów, nakrętek, folii i worków). Każdy z nich indywidualnie, w parach lub grupach zaprezentował się na specjalnie przygotowanym wybiegu przed szanownym jury, w skład którego weszli wicedyrektor Dorota Półchłopek-Pleban (przewodnicząca), bibliotekarka Lidia Lampara i polonista Jacek Zych. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców na najciekawsze "eko-kreacje":

  • I miejsce: Kamila Piątek
  • II miejsce: Magdalena Kielar
  • III miejsce: Kaja Białobrzeska
  • IV miejsce: Jagoda Szczygieł i Julia Bajgrowicz
  • V miejsce: Antoni Mateja i Szymon Kuliga

Czytaj dalej