Finał Wojewódzki singielków

28 kwietnia w Przemyślu rozegrany został Finał Wojewódzki „singielków” dziewczynek. W rywalizacji udział brały 24 dziewczynki, wyłonione w turniejach eliminacyjnych.
Świetny występ zanotowały uczennice Szkoły Podstawowej w Korczynie. Na czwartym miejscu uplasowała się Martyna Zywar, a na trzecim jej klasowa koleżanka- Lena Gonet- reprezentująca Karpaty Krosno, która uzyskała awans do Finału Ogólnopolskiego w Katowicach.

Gratulujemy naszym zawodniczkom wspaniałego występu!

Czytaj dalej

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

26 kwietnia na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej w Korczynie rozegrany został turniej eliminacyjny Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W zawodach udział wzięły trzy  szkolne drużyny: U-10 chłopców oraz U-12 dziewcząt i chłopców. Po stojących na wysokim poziomie zmaganiach, do finału wojewódzkiego awansowały obie drużyny chłopców. Dziewczęta, po rzutach karnych, zajmują drugie miejsce, ulegając drużynie z Miejsca Piastowego.

Czytaj dalej

XI Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej Śpiewajmy Świętym

Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem
święty Augustyn

24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie, odbył się XI Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, parafię Matki Bożej Królowej Polski w Korczynie oraz Szkołę Podstawową w Korczynie. Celem konkursu jest, przede wszystkim, uczczenie św. Józefa Sebastiana Pelczara – który jest patronem powiatu krośnieńskiego, ale także kształtowanie wrażliwości na piękno słowa i muzyki, upowszechnianie pieśni o tematyce religijnej wśród młodych mieszkańców powiatu oraz promocja lokalnych talentów.

Czytaj dalej

Turniej eliminacyjny Kinder+Sport w minisiatkówce

18 kwietnia w hali sportowej SP 15 w Krośnie odbył się kolejny turniej eliminacyjny Kinder+Sport w minisiatkówce. W rozgrywkach „singielków” naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kilar, Miłosz Juszczęć, Franciszek Kruczek, Antoni Gazda, Patryk Bączar, Michał Gonet, Miłosz Kielar oraz Alan Fryc. Wszyscy chłopcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności.

Szczególne gratulacje należą się Alanowi Frycowi, który wywalczył awans do finału wojewódzkiego.

Hubert Wierdak

Czytaj dalej

Powiat Krośnieński - Moja Mała Ojczyzna (2024)

Kolejna, jedenasta edycja konkursu turystyczno- krajoznawczego pod tytułem "Powiat Krośnieński - Moja Mała Ojczyzna" przyciągnęła 15 kwietnia 2024 r. do schroniska PTSM w Dukli drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych całego powiatu. Konkurs składał się z 3 części – najpierw uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań, w drugiej części odpowiadali na stawiane im pytania, a w finale lokalizowali miejsca na mapie powiatu krośnieńskiego.

Czytaj dalej

Rejonowe zawody w biegach przełajowych w Krośnie

10 kwietnia w Zawodach Rejonowych w Biegach Przełajowych Filip Szczurek wywalczył 5. m-ce, natomiast Agata Danilczuk 7. m-ce.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj dalej