Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 1. września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Korczynie rozpoczął się nowy rok szkolny. W dwudziestu siedmiu oddziałach naukę zaczęło 531 uczniów. W związku z obostrzeniami, uczniowie udali się do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcami. Po powitaniu zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa związanymi z zagrożeniem epidemicznym.
Liczymy na to, że uczniowie i nauczyciele będą bez przeszkód spotykać się na zajęciach stacjonarnych aż do przyszłych wakacji.

Pasowanie na ucznia 2020

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie uwzględnia strój galowy, przyrzeczenie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia przeprowadzone przez dyrektora szkoły. W tym roku ze względu na konieczność stosowania środków ostrożności związanych z koronawirusem, musieliśmy ograniczyć kontakty pomiędzy pierwszaczkami.

15 września 2020 roku, dyrektor Artur Stodolak pasował dzieci na uczniów naszej szkoły oddzielnie w każdej z grup klasowych. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, w obecności wychowawców, przystąpili do uroczystości. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Korczynie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

1 września 2020 r. w Szkole Podstawowej w Korczynie rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. W tym roku uroczystość ta wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Uczniowie poszczególnych klas pojawili się w szkole - zgodnie z wcześniejszym komunikatem dyrektora szkoły- według odpowiedniego harmonogramu. Nie było wspólnej uroczystej akademii. Na spotkaniach z wychowawcami uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19 oraz z właściwą, dostosowaną do sytuacji epidemicznej organizacją nowego roku szkolnego.
Miejmy nadzieję, że nadchodzący czas pozwoli nam w zdrowiu i w optymistycznym nastroju kontynuować naukę bez jakichkolwiek przeszkód spowodowanych wirusem COVID-19.

Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Korczynie

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki."

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to "Dzień Kobiet", święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. Na ten szczególny dzień uczniowie kl. I c  i kl. I a, pod opieką wych. Jolanty Kwiatkowskiej i Pauliny Biedki przygotowali wspaniały program artystyczny. Na uroczystość z okazji Dnia Kobiet zostały zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, podopieczni Domu Dziennego Pobytu Senior - Wigor wraz z opiekunami, panie z Gminnego Zespołu Administracyjnego Szkół, z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zastępca wójta pani Katarzyna Urbanek, panie pracujące w naszej szkole , uczniowie klas I-III i panie wychowawczynie.

 

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka 2020

"Dziękujemy Wam Dziadkowie, to bardzo Wam się chwali
żeście nam rodziców, tak dobrze wychowali.
Bez Was smutny byłby świat. Żyj nam Babciu , żyj nam Dziadku co najmniej dwieście lat."

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych dni, są w nim jednak takie chwile,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Tak naprawdę każdego dnia w roku myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Korczynie im Aleksandra Fredry.

Czytaj dalej

Tylko jedna jest taka noc - koncert w SP w Korczynie

"Tylko jedna jest taka noc
Śpiewać nam się godzi
Gdy na Ziemię Pan z nieba zszedł
I w stajence się narodził"

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i niezwykłych chwil. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, już tradycyjnie jak co roku w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie odbył się koncert kolęd i pastorałek: "Tylko jedna jest taka noc".

Czytaj dalej