Pasowanie na ucznia 2022

Pierwsza klasa jest wesoła,
Wie już o tym cała szkoła.
Pierwsza klasa jest wspaniała
Już nas lubi szkoła cała!

Takimi słowami z piosenki przedstawiły się klasy pierwsze gościom zaproszonym na uroczystość Pasowania na Ucznia. Uroczystość odbyła się 21 października 2022 roku. W obecności Dyrektora Szkoły i rodziców pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia pod okiem swoich wychowawczyń od początku roku szkolnego. Wytrwale uczyły się tekstów wierszy i wesołych piosenek. Wykazały się również znajomością podstawowych wiadomości o Polsce oraz o zasadach zachowania się w szkole. Dzielnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzące uroczystość wychowawczynie.

Czytaj dalej

XXII Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy 44. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszej Ojczyźnie obchodzony jest wówczas Dzień Papieski, który przypomina nam dziedzictwo nauczania św. Jana Pawła II oraz wspomagana jest Fundacja Trzeciego Tysiąclecia przyznająca stypendia dla uboższej młodzieży. W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Blask Prawdy".

Również jako społeczność Szkoły Podstawowej w Korczynie chcieliśmy upamiętnić naszego wielkiego Rodaka. Zrobiliśmy to poprzez wystawę na temat Św. Jana Pawła, którą przygotowała siostra Bogusława. Jej częścią były prace plastyczne związane z sylwetką Świętego, które wykonali czwartoklasiści. Ks. Marcin był autorem wystawy niektórych dzieł i książek naszego rodaka, natomiast uczniowie przygotowali krótką audycję na temat wartości Prawdy, Miłości i Wolności w życiu świętych, w tym Karola Wojtyły.

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dnia 13. października 2022r. w Szkole Podstawowej w Korczynie odbyła się akademia upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich tych, którzy tworzą społeczność szkolną.

Uroczystość rozpoczął dyrektor - pan Artur Stodolak, który przywitał zgromadzonych nauczycieli i uczniów. Podziękował nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodzieży oraz utrzymywanie wysokiego poziomu nauczania, a także życzył dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej. Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Joanna Wieczorek, podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę, składając na ręce dyrektora symboliczny bukiet kwiatów.

Czytaj dalej

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Podczas tego wydarzenia role się odwróciły –  uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję sprawdzić, czy nauczyciele oraz starsi koledzy znają tabliczkę mnożenia. Każda osoba, która pomyślnie zdała ten egzamin, została nagrodzona naklejką i tytułem: „Expert Tabliczki Mnożenia”.

Korytarze szkolne zostały przyozdobione pięknymi plakatami, które zachęcały wesołymi wierszykami do nauki lub przypomnienia sobie tej ważnej matematycznej sprawności.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022r. społeczność szkolna rozpoczęła nowy rok. Wcześniej, o godz. 8.00, zainaugurowano go uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium św. Bpa J.S. Pelczara w Korczynie.

Na wstępie dyrektor placówki – Artur Stodolak – powitał licznie zgromadzonych na dziedzińcu szkolnym uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły. Podziękował także za przybycie zaproszonym gościom: Wójtowi Gminy Korczyna – Janowi Zychowi oraz Kierownikowi Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Korczynie – Adolfowi Kasprzykowi.

Czytaj dalej

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2022r. podczas uroczystej akademii uczczono 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie żywej lekcji historii, uświetnionej śpiewem patriotycznych pieśni, upamiętniono to święto. Program okolicznościowy przygotowali i zaprezentowali uczniowie z klas IV a i c  Szkoły Podstawowej w Korczynie wraz z nauczycielkami: Beatą Janik- Czyż, Agnieszką Miziołyk, Martyną Polakowską i Anną Waśko.

Czytaj dalej