Rok szkolny 2023/2024 uważamy za oficjalnie zakończony

21 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek bieżącego roku szkolnego, a 481 uczniów naszej szkoły rozpoczęło zasłużone wakacje. Wcześniej jednak o godzinie 9.00 uczniowie klas I - VII spotkali się z wychowawcami w klasach, by podsumować całoroczną pracę i odebrać świadectwa, a część z nich również dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce.

Szczególne miejsce w harmonogramie uroczystości zajęły klasy ósme, kończące edukację w naszej szkole. Społeczność szkolna zgromadziła się o godz. 10.00 w sali gimnastycznej, by pożegnać Absolwentów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Grzegorz Półchłopek - Wójt Gminy Korczyna, Pani Aleksandra Prugar – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie oraz członek Prezydium Rady Rodziców, ks. Proboszcz Edward Sznaj - Kustosz Sanktuarium Św. J. S. Pelczara, Pan Adolf Kasprzyk - Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego w Korczynie oraz Pani Katarzyna Wanat- Prajsnar - Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z członkami Prezydium: Panią Justyną Prajsnar oraz Panem Mariuszem Zychem.

Czytaj dalej

Akademia upamiętniająca 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto przypomnieć, że Konstytucja 3 Maja to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791. Była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Konstytucja 3 Maja to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa zasadnicza. Rocznica uchwalenia konstytucji była wielkim świętem państwowym w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej komunistycznej, rzeczywistości zaprzestano obchodzenia tego święta. Powróciło ono do kalendarza świąt państwowych 6 kwietnia 1990 r.

Czytaj dalej

Wigilijne spotkania klasowe 2023

Grudzień to czas świątecznych spotkań w gronie nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i znajomych. Jedną z takich uroczystości jest właśnie WIGILIA KLASOWA. Tradycyjnie z tej okazji nasi uczniowie zbierają się w swoich salach, organizują wspólny poczęstunek, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Jest to również czas wspólnego kolędowania, ciekawych rozmów, zacieśniania więzi.

To kolejna wspaniała tradycja, którą kultywujemy od wielu, wielu lat.

Czytaj dalej

Świąteczne stroiki - konkurs Samorządu Uczniowskiego

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Korczynie zorganizowali jak co roku konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Tegoroczny konkurs wzbudził zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, o czym świadczą liczne prace. Jury złożone z członków Samorządu Uczniowskiego oceniło 50 ozdób. Autorzy  najbardziej interesujących prac otrzymali z rąk pani dyrektor Doroty Półchłopek-Pleban nagrody w postaci voucherów do Empiku w wysokości 100 zł, 80 zł oraz 60 zł. Obdarowano również wyróżnionych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Czytaj dalej

Świąteczne warsztaty piernikowe I-III

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem oraz zdobienie pierniczków. Uczniowie klas I-III postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W tym tygodniu wszyscy biorą udział w warsztatach zdobienia pierników w pracowni kulinarnej (#laboratoriaprzyszlosci).

Czytaj dalej

Mikołajki w klasach IV-VIII

Uczniowie klas starszych, wraz z wychowawcami, zorganizowali spotkania mikołajkowe, podczas których wymieniali się drobnymi prezentami. Wcześniej losowali "swojego mikołajka" lub "swoją mikołajkę" (czyli osobę, którą mieli obdarować). Przy wyborze podarunków wykazali się dużą kreatywnością oraz pomysłowością i bawili się doskonale.

 

Czytaj dalej