Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2022r. podczas uroczystej akademii uczczono 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie żywej lekcji historii, uświetnionej śpiewem patriotycznych pieśni, upamiętniono to święto. Program okolicznościowy przygotowali i zaprezentowali uczniowie z klas IV a i c  Szkoły Podstawowej w Korczynie wraz z nauczycielkami: Beatą Janik- Czyż, Agnieszką Miziołyk, Martyną Polakowską i Anną Waśko.

Czytaj dalej

Pierwszy dzień wiosny 2022

21 marca to wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej. Już od tygodni z niecierpliwością czekamy na cieplejszy wietrzyk i jasne promienie słońca. Od zarania dziejów w ten dzień ludzie urządzali święta ku czci nadchodzącej wiosny , która symbolizowała życie .

Tegoroczne obchody przygotowane, jak co roku, przez samorząd uczniowski miały jeszcze szczytny, charytatywny cel. Zorganizowaliśmy kiermasz słodkości pod hasłem "Dzieci z Korczyny dla dzieci z Ukrainy". Zebraliśmy kwotę 1539,52 zł, którą przekazaliśmy na konto Fundacji "Wielkie Serce dla Dzieci", z przeznaczeniem na pomoc ukraińskim dzieciom przybyłym w nasze okolice.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca…  Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z Zespołem Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Czytaj dalej

Mały pastuszek i wielki rozbójnik

Jasełka  w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji Jasełek. Tegoroczne nosiły tytuł „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”, wystawili je uczniowie klasy 3c i 3a pod kierunkiem pani Jolanty Kwiatkowskiej  i s. Bogusławy. Zgodnie z tradycją pojawili się Maryja i Józef, pasterze, królowie i anioły. Spośród pasterzy wyróżniał się mały pastuszek o wielkim sercu i wielki rozbójnik, którego serce też stało się wrażliwe i dobre po spotkaniu z Dzieciątkiem Jezus w Betlejem. Uczniowie wykazali się wielkim talentem poprzez pełnienie określonych ról. Teksty wypowiadane były z dziecięcą wrażliwością. Wspaniała gra aktorska, sceneria i muzyka wprowadziły nas w świąteczny klimat.   Po zakończeniu części artystycznej Pan Dyrektor Artur Stodolak podziękował młodym artystom za przygotowanie akademii. Nie zapomniał także o ciepłych słowach i życzeniach z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości 2021

 

(…) Moja Ojczyzna to historia,
Pamięć o poległych za nasz kraj,
Pamięć o tysiącach bohaterów
Niezłomnych jak stal!

11 listopada 2021r. obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla nas - Polaków to  jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów - niewoli naznaczonej walką i cierpieniem - nasz kraj odzyskał niepodległość.
W przeddzień obchodów tego wydarzenia, wspólnie ze społecznością uczniowską naszej szkoły uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym roku, ze względu na obostrzenia, akademia przybrała charakter audycji  radiowej.

Czytaj dalej

Pasowanie na ucznia 2021

Pasowanie na ucznia to szczególny dzień, który na długo pozostaje w pamięci każdego pierwszoklasisty. Tegoroczna październikowa uroczystość ze względu na obostrzenia związane z epidemią odbyła się oddzielnie dla każdej z trzech klas. Podczas programu artystycznego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora Artura Stodolaka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie. Na zakończenie ceremonii uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, a potem udali się na słodki poczęstunek.

Czytaj dalej