Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

ROK SZKOLNY 2022/2023 UWAŻAMY ZA OFICJALNIE ZAKOŃCZONY

23 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek bieżącego roku szkolnego, a 484 uczniów naszej szkoły rozpoczęło zasłużone wakacje. Wcześniej jednak o godzinie 9.00 uczniowie klas I – VII spotkali się z wychowawcami w klasach, by podsumować całoroczną pracę i odebrać świadectwa, a część z nich również dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce.

Szczególne miejsce w harmonogramie uroczystości zajęły klasy ósme, kończące edukację w naszej szkole. Społeczność szkolna zgromadziła się o godz. 10.00 w sali gimnastycznej, by pożegnać Absolwentów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Jan Zych – Wójt Gminy Korczyna, Pani Katarzyna Urbanek – Zastępca Wójta Gminy Korczyna, ks. Proboszcz Edward Sznaj – Kustosz Sanktuarium Św. J. S. Pelczara oraz Pan Adolf Kasprzyk – Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego w Korczynie.

Wszystkich zebranych powitał Pan Dyrektor Artur Stodolak, który podkreślił, że rok szkolny 2022/2023 był bardzo pracowity, ale zarazem też niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, równocześnie rozwijając swoje pasje, talenty i działając na rzecz innych ludzi. Pan Dyrektor pogratulował dzieciom i młodzieży osiągniętych wyników, podkreślając, że, niezależnie od średniej ocen, wszyscy z pewnością dali z siebie tyle, ile w tym momencie mogli. Wręczył również wyróżnienia i nagrody tym spośród Absolwentów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych oraz zawodach sportowych, a także w sposób szczególny zaangażowali się w życie szkoły.

Czytaj dalej

Ach, co to był za bal

W środę 15 czerwca w naszej szkole odbył się bal, zwany powszechnie komersem.

W podniosłą atmosferę wprowadził wszystkich – uczniów, wychowawców i rodziców – dyrektor szkoły, pan Artur Stodolak, który powitał zebranych oraz rozpoczął bal przecinając wstęgę. Uczniowie klas ósmych rozpoczęli bal dostojnym, staropolskim polonezem. Ów taniec, wcześniej trenowany pod okiem pani Agaty Pileckiej, jest obowiązkowym elementem rozpoczynającym tę imprezę.

Czytaj dalej

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 A gdy Ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, że z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.”

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 Maja. Była to jedna z pierwszych ustaw regulujących organizację władz państwowych. Celem przyświecającym jej twórcom było ratowanie kraju, pokrzywdzonego przez I rozbiór, poprzez wprowadzenie reform zmierzających ku naprawie Rzeczypospolitej.
Historia uroczystych obchodów tego dnia ma tradycję sięgającą roku 1792. Dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku, został uznany za święto narodowe 5 maja 1791 roku.

Czytaj dalej

X Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej Śpiewajmy Świętym

Po przerwie spowodowanej pandemią, 20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie, został wznowiony i odbył się X Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej "Śpiewajmy Świętym" organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, parafię Matki Bożej Królowej Polski w Korczynie oraz Szkołę Podstawową w Korczynie. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 25 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu krośnieńskiego. Każdy uczestnik, musiał zaprezentować jeden utwór muzyczny. Wybór repertuaru oraz akompaniamentu należał do wykonawcy.

Czytaj dalej

Wielkanoc puka do drzwi

W tegorocznym przedstawieniu świątecznym wystąpili wspaniali artyści z klasy IIIb, przygotowani przez siostrę Bogusławę Dziką oraz panie: Annę Wajdę i Ewelinę Bęben. Dekoracje i stroje przygotowały panie: Jolanta Kwiatkowska oraz Beata Janik- Czyż, natomiast nagłośnienie obsługiwali uczniowie klasy VIII- Oliwier Kozioł i Bartek Pawłowski. Na scenie pojawiły się postacie znane z Biblii – Chrystus, Maryja, apostołowie, anioły, ale wystąpiły również pisanki. Historię o Zmartwychwstaniu przeplatały piosenki o Wielkanocy. Jako solistki wystąpiły: Weronika Gonet, Lena Habrat, Basia Boczar oraz Ola Sęp.

Przez to przedstawienie uczniowie kl. IIIb złożyli społeczności szkolnej oraz gościom zaproszonym z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie świąteczne życzenia:

Na te radosne święta wszyscy się cieszymy, a Wam tu zebranym z serca dziś życzymy: dużo łaski od Pana, który z grobu powstał, aby w życiu naszym na zawsze pozostał.

 

Małym artystom podziękował Artur Stodolak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie – życząc im oraz widzom zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

8 marca – Dzień Kobiet

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki."

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to "Dzień Kobiet", święto wszystkich Pań, tych dorosłych i tych najmłodszych. Na tę szczególną okazję uczniowie kl. I c, pod opieką wychowawczyni - Jolanty Kwiatkowskiej, przygotowali wspaniały program artystyczny.

Czytaj dalej