Zimowisko w Szkole Podstawowej w Korczynie

Ferie zimowe to dla uczniów czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. W pierwszym tygodniu, w dniach 16 – 20 stycznia 2023r., w Szkole Podstawowej w Korczynie po raz kolejny zorganizowane zostało zimowisko, w którym uczestniczyło 48 uczniów klas I – VI. Za organizację i opiekę nad dziećmi odpowiedzialni byli: Teresa Gazda, Agnieszka Guzek, Jolanta Kwiatkowska, Jacek Zych oraz Beata Janik-Czyż.

Na każdy dzień zimowiska zaplanowano dla podopiecznych wiele atrakcji, tak aby miło spędzili czas.

Na początek odwiedzili ich policjanci, którzy porozmawiali z dziećmi nt. bezpieczeństwa. Odbył się również cykl zabaw integrujących grupę.

Następnego dnia uczestnicy zimowiska udali się do artKina w Krośnie, gdzie obejrzeli wzruszający film pt. "Uwolnić Poly". To historia niezwykłej przyjaźni 10 letniej dziewczynki i kucyka uratowanego z cyrku. Natomiast popołudnie spędzili szydełkując.

Dzień trzeci to warsztaty kulinarne. Uczestnicy połkolonii dołożyli wszelkich starań, aby wspaniale się wykazać w roli cukierników. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały przeróżne kształty ciasteczek, które następnie zdobiły i dekorowały lukrem. W efekcie powstały pyszne i piękne słodkości.

Podczas półkolonii nie mogło zabraknąć sportów zimowych, dlatego kolejnego dnia dzieci spędziły przedpołudnie na lodowisku w Krośnie. Niektóre z nich stawiały w łyżwiarstwie swoje pierwsze kroki i podjęły dzielnie to wyzwanie, z kolei inne zaprezentowały swoje już niemałe umiejętności. Po powrocie z lodowiska uczniowie wzięli udział w warsztatach malarskich, które przeprowadziła dla nich mieszkanka Korczyny - Pani Renata Pelczar - artystka malarka. Wyjaśniła dzieciom, na czym polegają niektóre techniki malarskie. Następnie młodzi artyści rysowali "Martwą naturę" i w efekcie tego powstały piękne oraz inspirujące prace.

W ostatnim dniu zimowiska podopiecznych odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, wypadków oraz pierwszej pomocy. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu uczestnicy zimowiska przygotowali program słowno- muzyczny, podczas którego recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi, Pan Jan Zych – Wójt Gminy Korczyna wraz z zastępcą – Panią Katarzyną Urbanek, Pan Artur Stodolak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie oraz panie ze stołówki szkolnej. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za aktywne uczestnictwo oraz słodki poczęstunek.

Był to intensywny, ale wspaniały tydzień. Organizatorami wypoczynku dla dzieci były Gmina Korczyna oraz Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Korczynie.

 Jacek Zych
Beata Janik - Czyż

Tags: zimowisko