Bajkowy Dzień Dziecka w naszej Szkole

1 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawsze "bajkowe" przebranie. Dominującym kryterium oceny była pomysłowość i wkład pracy w przygotowanie stroju. Twórcy najlepszych kreacji zostali nagrodzeni:

  • I miejsce- Wiktoria Zimoch (5c)
  • II miejsce- Szymon Kielar (5a)
  • III miejsce- Milena Bienia (5c), Klaudia Urbanek (6a), Marcel Krasowski (1b), Gloria Kuźnar (1b), Amelia Wajda (1c), Łucja Wajda (1c), Maja Szymbara (1c).

 

Czytaj dalej

Gminny Turniej Piłki Nożnej

29 maja w naszej szkole odbyły się piłkarskie rozgrywki chłopców – uczniów szkół z terenu Gminy Korczyna. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. IV – VI oraz kl. VII – VIII. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Węglówce, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iskrzyni, Szkoła Podstawowa im. prof. Pigonia w Komborni oraz oczywiście gospodarze turnieju - SP Korczyna.

Wszystkie drużyny, z zaangażowaniem oraz przy zachowaniu zasad Fair Play, dzielnie walczyły o jak najlepsze wyniki kolejnych meczów. Zawodnicy wykazali się wolą walki, prezentując przy tym ciekawe akcje strzeleckie. Nie zawiedli również kibice, którzy licznie przybyli na boisko szkolne, by dzielnie dopingować swoich faworytów.

 

Czytaj dalej

Finał Mistrzostw Podkarpacia Kinder+Sport w Minisiatkówce

27 maja 2023r. na obiekcie V LO w Rzeszowie odbył się FINAŁ MISTRZOSTW PODKARPACIA KINDER+SPORT W MINISIATKÓWCE chłopców. Drużyna z naszej szkoły, grająca w w składzie: Jan Sińczak, Kamil Jórasz oraz Mateusz Prajsnar, wywalczyła 8. miejsce w województwie.
Brawo!

Dzień Mamy 2023

Pod koniec maja w klasach młodszych świętowaliśmy Dzień Mamy. Wszystkie dzieci samodzielnie wykonały prześliczne laurki i prezenciki dla swoich Mam. Klasy 1a, 1b, 1c oraz 2c zaprosiły kochane Mamusie do szkoły na okolicznościowe występy artystyczne. Były piękne piosenki, moc wierszyków, wesołe scenki i skoczne tańce. Potem oczywiście pyszny poczęstunek dla wszystkich oraz swobodne rozmowy przy herbatce czy kawie. Każda imprezka była udana, o czym świadczyły radosne buźki dzieci, zachwycone oczy Mam oraz moc całusów i przytulasów J.

Jeszcze raz – najlepsze życzenia dla wszystkich Mam!

 

Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2023

W dniach 23 - 25 maja 2023r. 56 uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu.

23 maja egzaminem z języka polskiego rozpoczął się trwający 3 dni EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Rozwiązywanie zadań z tego przedmiotu uczniowie rozpoczęli się o godz. 9.00, a na pracę z arkuszem mieli 120 minut. W tej części egzaminu każdy z nich maksymalnie może uzyskać 45 punktów.

24 maja nasza młodzież zmierzyła się z królową nauk – matematyką. Tego dnia również rozpoczęli pracę o godz. 9.00, a na rozwiązanie zadań mieli 100 minut. Za tę część egzaminu będą mogli uzyskać 25 punktów.

Testem z języka obcego nowożytnego 25 maja zakończył się EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Nasi uczniowie wybrali język angielski i z zadaniami egzaminacyjnymi mierzyli się od godz.  9.00 do 10.30. Za ich rozwiązanie mogą uzyskać maksymalnie 55 punktów.

 

Czytaj dalej