Jak w tym roku „Graliśmy z WOŚP”…

Za nami kolejny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowany pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań mających na celu wsparcie Orkiestry, m.in. upiekli ciasta, zrobili galaretki, a Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali „SŁODKI DZIEŃ”, podczas którego sprzedawali słodkości na ten szczytny cel. Z kolei 7 stycznia w szkole odbył się TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Udział w nim, poza możliwością aktywnego spędzenia czasu, również dawał uczestnikom szansę wsparcia działań WOŚP.

 

W czasie ferii zimowych wolontariusze pomagali w sztabie przygotowywać puszki na wielki finał. Uczniowie byli także częścią niesamowitego wydarzenia, jakim był WOŚP-owy Rodzinny Bal Karnawałowy , w którego przygotowanie aktywnie się włączyli. Podczas imprezy natomiast pomagali w kawiarence, malowali paznokcie a, przede wszystkim, razem z dziećmi świetnie się bawili.

29 stycznia, w dniu finału, mimo mrozu, młodzież dzielnie kwestowała, głównie na terenie naszej gminy, oczywiście pod czujnym okiem pełnoletnich opiekunów.

Razem z wszystkimi wolontariuszami ze Sztabu WOŚP w Krośnie udało się zebrać, uwaga... aż 174 560 zł!!!

Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom naszych uczniów, którzy wsparli działania oraz pomogli wolontariuszom uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu.

  

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu:
Alicja Pudło
Ewa Sikora

Tags: akcja charytatywna, WOŚP