• Start

Mali wędrowcy z klasy IIIa

14 czerwca 2017r. przed budynkiem SPnr.3 w Krośnie spotkaliśmy się z uczestnikami XX już Rajdu "Śladami Janka Wędrowniczka". Zebrało się sporo dzieci  z klas I-III, ze szkół nr 3, nr 4, nr 8, z Kobylan i Korczyny. Tegoroczna trasa wiodła z Sieniawy, przez Mymoń do Beska.

Prowadził nas przewodnik Bartłomiej Kielski , autor wiersza o Wisłoku , którego uczestnicy  uczyli się na pamięć w czasie trwania rajdu:

Wisłok góry tnie,
Beskid Niski łamie,
niby za występki,
skuli go w Sieniawie.

Przewodnik ciekawie opowiadał o urokach ziemi sanockiej, pokazywał nam niezwykłe  miejsca np. przełom Wisłoka, stary tartak nad rzeką. Dotarliśmy do Zespołu Szkół w Besku.  Tutaj organizatorki   zorganizowały nam konkursy, pieczenie kiełbasy, atrakcje na świeżym powietrzu. Na zakończenie otrzymaliśmy atrakcyjne nagrody, które wręczył nam gość specjalny -  Prezes Zarządu  Oddziału PTSM w Krośnie- pan Jan Barut, który od wielu lat zajmuje się organizowaniem imprez turystycznych.

Z rąk pana Jana Baruta nagrody otrzymały również   panie:  Agata Kramarczyk i Danuta Chochołek – organizatorki  wszystkich  Rajdów "Śladami Janka Wędrowniczka". Organizatorkom bardzo dziękujemy i  życzymy kolejnych dwudziestu lat .

Mamy nadzieję , że w przyszłym roku znów się  spotkamy.

Renata Brzezińska

zdjęcia: Renata Brzezińska

Tags: wycieczka